Mnoho peny, litre vody a tvrdé kartáče sú už zabudnuté absurdity. Minimálne v našom prípade. Činnosť hĺbkové tepovanie nadobudla v súčasnosti úplne iný rozmer aj za pomoci inovácie novodobých technológií.
Laicky sa Vám to pokúsime opísať asi takto ...
Ide o hlavicu povedzme podobnej ako u klasického vysávača akurát má navyše kanálik s otvorom, odkiaľ vystrekuje teplá voda s čistiacim dezinfekčným prostriedkom, ktorá sa aj následne, ako prejde textíliou, teda vláknom koberca späť vysaje spolu s nečistotami a odpadom prostredníctvom hubice do zbernej nádoby stroja na to určenej.
Profesionálne prípravky určené na tepovanie v zásade nepenia, čo spôsobuje jednoduchšie odsávanie a tým aj vyššiu účinnosť odstránenia nečistôt. Pri väčšom znečistení respektíve pri ťažšie odstrániteľných škvrnách sa použije v nevyhnutných prípadoch kefa s jemným prírodným vlasom, ktorou mechanicky odstránime škvrnu a tým pádom aj aktivujeme vlas ktorý bol znečistený a priľahnutý. Vďaka účinnému automatickému odsávaniu sa nepoškodzuje vlákno koberca ani jeho spodné spevnenie.
V konečnom dôsledku ide prakticky o vysávanie za pomoci vody s rozpustným dezinfekčným čistiacím prostriedkom. Po procese tepovania sú koberce iba vlhké nie nasiaknuté vodou a mokré, preto nie je potrebné ich výnimočne sušiť, pretože uschnú priamo na zemi bez poškodenia povrchových podlahových krytín. Stačí pravidelne vetrať, ale to robievate bežne aj keď upratujete, či varíte, takže žiadna starosť navyše. V konečnom dôsledku Vám koberec najneskôr do 24 hodín uschne a to bez námahy, peny, litrov vody a smradu.
Proces tepovania pri bežnej sedačke či koberci v domácností trvá zhruba 1 hod. Pri väčšom množstve čalúneného nábytku a m² koberca sa samozrejme tento časový odhad líši.